Aktuálne oznamy
Čo je nové

POZOR! 4.11.- ZASADNUTIE ČLENOV MIESTNEJ POBOČKY

STRETNEME SA O 18,00 V BLACK COFEE PRI OPERE, V PRÍPADE VäČŠIEHO ČLENSTVA SA PRESUNIEME DO ČERVENÉHO RAKA A OBZRIEME SI MIESTO, KDE BUDEME MAŤ 12.12. KAPUSTNICU.

Diétna sestra radí

16. november 2017, 17,00 - Verejná knižnica Mikuláša Kováča, Pobočka Fončorda, 

Naše novembrové jesenné dni nám dúfam osviežia viaceré pripravované akcie. Pozývame všetkých na besedu s diétnou sestrou, pani Bibianou Orendášovou, ktorá nám porozpráva zdravej výžive pri rôznych ochoreniach. Čas ostane aj na naše zvedavé otázky.

Október v znamení Svetových dní reumatizmu

14. október SDR - Bratislava, Pohnime sa s reumou - Banská Bystrica

Aj tento rok sa uskutoční celoslovenské stretnutie Ligy proti reumatizmu na Slovensku, tentoraz to nebude len o slávnostnom kultúrnom programe, ale v Bratislave sa budeme spoločne aj hýbať.

Na podujatí na Námestí slobody v Bratislave sa symbolicky zavŕši prvá etapa projektu Pohnime sa s reumou, v ktorom sme sa naučili používať Nordic Walking palice.

Aj my, v pobočke BB, budeme v októbri pracovať na zlepšení svojho chodeckého štýlu na spoločných turistických vychádzkach spolu s inštruktorom, pánom Slovíkom.

            Spolupracujeme na  projekte pacientskych poradní

Ako pomáhať pacientom

Spolu s ostatnými pacientskymi podpornými združeniami, zapojili sme sa i my do projektu príprav pacientskej poradne pod záštitou Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica. Projekt vytvori priestor, aby pacienti pomáhali pacientom. Súčasťou projektu sú aj odborrné školenia. Pre nás je to tiež príležitosť, aby sme na seba upozornili - aj na naše starosti a problémy.
.

Založili sme si Miestnu pobočku Ligy proti reumatizmu!

25. január 2017

25. januára 2017 sa niekoľko ochotných reumatikov z Banskej Bystrice stretlo, aby oficiálne založili svoju Miestnu pobočku. Zatiaľ nás nie je veľa, ale odvaha niečo zmeniť nám nechýba. Zvolili sme si teda výbor a skúsime niečo podnikať. Budeme radi, keď sa k nám pridáte!

Bez skupiny zapálených ľudí to nepôjde, preto verím, že spoločne prekonáme prvé prekážky a pobočka sa stane centrom, ktoré časom budú aktívni ľudia s reumatickým ochorením považovať za dôležitú časť svojho života a ľudí v nej za tých,
ktorí sú vždy ochotní pomôcť, poradiť ale i spoločne užitočne stráviť čas a pritom na chvíľu zabudnúť na bolesť.

Radi vás medzi sebou privítajú:

Jaroslav Bečka (predseda výboru a štatutár)

Ivana Mináriková (tajomníčka a štatutárka)

Jaroslava Dobrotová (revízor)

Viera Šandorová (hospodárka

a členovia Výboru MP

Miroslav Cheban, Renata Janovská a Zuzana Bečková