Čo sme zažili

Aktuálne akcie

Naše reumatické  akcie

Výročná členská schôdza

Každý rok sa snažíme bilancovať na Výročnej schôdzi. Bohužiaľ, covidová doba nám to v posledných rokoch neumožnila. Fotografia je z roku 2020.

Cvičenie jógy pre reumatikov 

Sme radi, že sa tento rok naplno rozbehlo (vďaka agilným dievčatám) pravidelné cvičenie pre reumatikov.

Výlet do Slovenskej Ľupče

Jednu peknú nedeľu sme spojili kultúru (návštevu divadielka), históriu (návštevu hradu), pohyb (nordic walking) a pohodu (pivko na záver).

Naše prvé stretnutie

Ako sme sa zoznámili...

Začiatok...
Začiatok...

Na mape miestnych pobočiek Ligy proti reumatizmu na Slovensku donedávna bilo do očí jedno biele miesto. Banská Bystrica a okolie, zdá sa, bola Šípkovou Ruženkou a nebolo sily, ktorá by ju prebudila zo spánku. V súčasnosti možno svitá na lepšie časy. Našlo sa zopár ľudí, ktorí chcú tohto reumatického pacienta prebudiť z letargie, rozhýbať jeho kĺby a kĺbiky, pretože ako vieme, hýbať sa napriek bolesti musíme.

Je nás zatiaľ iba pár, veríme však, že sa nám podarí aj v Banskej Bystrici rozbehnúť aktivity pre reumatikov a s reumatikmi. Preto sme sa dali dokopy a prvýkrát stretli, aby sme pri kávičke a čaji prebrali, čo chceme spoločne dosiahnuť. Zatiaľ sa dáme spočítať na prstoch jednej ruky, máme však podporu našich reumatológov a tajne dúfame, že onedlho nás bude viac, lebo tu nejde len o zaplnenie bieleho miesta na mape... V každom prípade privítame každého, kto chce ŽIŤ A HÝBAŤ SA nielen pre seba a svoj dobrý pocit, ale aj pre druhých ľudí s podobným ochorením. Bližšie informácie môžete získať na e-mailovej adrese: banskabystrica@mojareuma.sk alebo na stránke www.reumabb.webnode.sk.


Liga proti reumatizmu na Slovensku MP Banská Bystrica 
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!