Cvičíme jógu

Joga je neobmedzená, večná a nekonečná, učí nás rovnováhe v živote a sebadisciplíne.

U nás cvičíme systémom ,,Joga v dennom živote´´, ktorý môžu cvičiť všetci bez ohľadu na vek, vzdelanie, pohlavie, zdravotný stav, kultúrnu či náboženskú príslušnosť.

Ľahkými cvikmi posilňujeme cievnu sústavu čím sa skvalitňuje práca srdca, učíme sa zdravšie dýchať, tým sa zmierňujú prejavy ochorení dýchacích ciest.

Pre našu reumatickú skupinu je pravidelné cvičenie veľmi dôležité - zabraňuje tuhnutiu chrbtice, naťahuje a posilňuje ochabnuté svaly, ktoré následne poskytujú oporu kĺbom a tým je hybnosť kĺbov zlepšená, kĺby menej bolia a predchádza sa kontraktúram.

Trvá to istý čas, kým z klíčka vyrastie strom, najdôležitejšie je však začať. Tak pridaj sa k nám či si žena, muž, malýči vysoký, tenkýči široký...

Tešíme sa na každého zVás.

Cvičíme v štúdiu LOCA, Dlhá 2, Banská Bystrica.

Kontak: FB Reuma BB Reuma BB | Facebook

mail: banskabystrica@mojareuma.sk

Nordic walking - pravidelná zdravá chôdza

V priebehu niekoľkých rokoch sa vytvorila v Banskej Bystrici tradícia pravidelného chodenia s nordic walkig palicami.  Raz do týždňa sa walkeri stretávajú v areáli pod Pamätníkom SNP, aby spoločne naberali kroky a kondíciu. Nachodenými kroky sa naša pobočka pravidelne prihlasuje k projektu Ligy proti reumatizmu na Slovensku, vďaka ktorému sme minulé roky dostali do užívania niekoľko párov nordic walking palíc. Bližšie info o tejto aktivite je možné získať na adrese mojareuma@banskabystrica.sk .

Liga proti reumatizmu na Slovensku MP Banská Bystrica 
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!